| Cherrytomaten, dieven, algemene info gevraagd!
|
jes
:
12-02-2007 | Zal proberen mijn vraag zo kort mogelijk te houden, maar hier wordt gesugereerd deze juist zo uitgebreid mogelijk te maken, dus ga mijn best doen. Voor de eerste keer dat ik een vraag stel op dit forum, hoop dat iemand mij wat uitgebreide info kan geven!
De (weers) omstandigehden zijn wat anders hier, ik woon in Zuid Amerika, maar komt uiteindelijk op hetzelfde neer. Het blijft toch gemakkelijker om wat uitgelegd te zien in je eigen taal!
Ik heb sinds begin lente hier een redelijk grote moestuin opgezet, om eerlijk te zijn, te groot om zomaar voor het eerst mee te beginnen, maar het leed is al geschied! dus zit niks anders op dan van deze keer te leren en het volgend seizoen de boel wat kleiner op te zetten. Ik heb heel veel cherry tomaten geplant, denk zo rond de 50 wel en de planten zijn niet naar mijn zin. Ik heb wat foto´s bijgevoegd, de tomaatjes scheuren nu allemaal, de bladeren onder worden geel en nog wat andere patronen op de bladeren die ik niet kan thuisbrengen. Ik haal mijn informatie tot zover uit een redelijk uitgebreide enceclopedie en kom niet verder dan dat de tomaten neusrot beginnen te krijgen, wat een tekort aan kalium aanduidt. Wat kan ik doen om dit tegen te gaan? Watertoevoer zou goed moeten zijn, geef water via druppelsysteem, vanaf begin van de zomer iedere dag een uur wat 4 liter per plant betekent.
Ook ben ik er nog niet helemaal over uit wat dat ´dieven´nou precies betekent. Ik denk dat ik al veels te laat ben om dit te doen, dus wanneer is de juiste tijd voor dit en hoe moet je dit precies doen? Hoe hoog moet de plant zijn als je gaat dieven?
Wat ik nu heb gedaan en nog steeds doe als ik de rijpe tomaten pluk is de bladeren om de tomaten met wat kleur afknippen en ook de top zo´n twee zijstengels boven de laatste tros afknippen.
Hoop dat iemand wat zinnige tips heeft zodat ik mijn tuin wat beter kan onderhouden!

|
U kunt niet meer reageren op dit bericht
|
|
|