| Over slakken, cafeine, koffie en koffiedik
|
rdb
:
03-12-2009 | Dit antwoord had ik geschreven voor een ander deel van dit forum. Maar gelet op de steeds repeterende vragen over slakken en koffie(dik):
Bron cafeine en slakken: Hollingsworth, R.G., Armstrong, J.W., Campbell, E. 2003. Caffeine as a novel toxicant for slugs and snails. Annals of Applied Biology. 142:91-97
De benodigde minimum concentratie cafeine om enig effect te hebben is 1/5 van de concentratie in een (gemiddeld) kopje koffie. Effect wil zeggen dat sommige babyslakjes een verminderde eetlust leken te vertonen (ze vraten dus nog wel!). Volwassen slakken hebben een hondervoudige dosis nodig. Het is overigens puur toeval dat cafeine, een insecticide, werkt tegen een weekdier.
Conclusie: het beste effect krijg je als je de slak in de koffie verdrinkt!
Lees ook eens: http://www.paghat.com/coffeeslugs.html over dit onderwerp dat ook gehakt maakt van het verhaaltje dat koffiedik enig effect heeft: de slakken aten het gewoon op! (nou ja, zijn ze voldoende goed doorvoed blijven ze tenminste van je Hosta's af!)
Ruud
|
U kunt niet meer reageren op dit bericht
|
|
|